Z ręką na pulsie
Okołooperacyjna Karta Kontrolna w szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu
EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu dołączył do grona placówek stosujących Okołooperacyjną Kartę Kontrolną (OKK).
Okołooperacyjna Karta Kontrolna powstała w ramach inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization) „Bezpieczna chirurgia ratuje życie”, której najważniejszym celem jest ograniczenie liczby komplikacji i zgonów operowanych pacjentów. Okołooperacyjna Karta Kontrolna ma wspierać działania na rzecz bezpieczeństwa oraz promowania skutecznej komunikacji i dobrej współpracy w multidyscyplinarnym zespole. Karta nie jest jednak elementem polityki regulacyjnej ani ustawowej, lecz narzędziem, służącym klinicystom i innym profesjonalistom medycznym, działającym na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Okołooperacyjna Karta Kontrolna została zaadaptowana do specyfiki środowiska chirurgii w Polsce przez Ośrodek Współpracy z WHO w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Obecnie ponad czterdzieści polskich szpitali wykorzystuje ją w swojej pracy.
Inicjatywę tę wspierają: Towarzystwo Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich.
Zmień kategorię
- Nadciśnienie tętnicze a miażdżyca i jej powikłania
- Otyłość, zespół metaboliczny i inne czynniki ryzyka a miażdżyca i jej powikłania
- Powikłania miażdżycy – zawał serca
- Powikłania miażdżycy – udar mózgu
- Lekarz POZ i medycyna rodzinna
- Kardiologia i Kardiochirurgia
- Diabetologia
- Neurologia i neurochirurgia
- Chirurgia ogólna i naczyniowa
- Ortopedia